ביטוח דירה

הבית שלכם הוא הנכס החשוב ביותר שיש לכם. ביטוח דירה מתאים יתן לכם שקט נפשי.

ביטוח דירה

הבית שלכם הוא כנראה הנכס החשוב ביותר בחייכם, המקום שאתם חוזרים אליו בסוף היום ומהווה עבורכם נחמה. ביטוח דירה היא הדרך האידיאלית לשמור עליו בפני כל צרה שתבוא. בין אם אתם מבטחים את הדירה בביטוח מבנה למשכנתא הנדרש ע"י הבנק או שאתם רק רוצים שקט נפשי ומחפשים ביטוח מבנה או ביטוח תכולה, המידע הבא יעזור לכם מאוד.

תפריט לניווט מהיר:
ביטוח דירה | ביטוח מבנה | נזקים שכיחים | ביטוח תכולה | ביטוח צד ג' דירה | מחיר ביטוח דירה | צרו קשר לקבלת הצעה

ביטוח נכס בנוי ממספר פרקים שונים. בכל חלק ניתן לשנות ולהוריד או להוסיף כיסויים. כדאי שתדעו איך הפוליסה בנויה כדי שתוכלו לדעת איך לבחור כיסוי אידיאלי בשבילכם.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הדירה מכסה נזקים לקירות הבית, הרצפה, התקרה ולמעשה את כל הדירה עצמה כולל את החלקים המחוברים אליה כמו דלתות, מתקני אינסטלציה ועוד. ביטוח המבנה מחושב לפי גודל הנכס, גיל המבנה ואיכות הבניה.

כעת נותר לשאול, מה כולל ביטוח מבנה? אילו נזקים בכיסוי? ריכזנו בפניכם את הנזקים הכי שכיחים שעלולים לגרום להפעלת פוליסת דירה:

מהם הכיסויים העיקריים בביטוח מבנה:

שריפה בבית המגורים היא אחת הנזקים השכיחים ביותר בדירה. מרבית השריפות קשורות לתאונות במטבח או קצר חשמלי שחל באחד ממוצרי החשמל הביתיים. ביטוח נזקי אש מכסה גם נזק שמקורו בעשן או פיצוץ (בלון גז) וכד'. לאחר אירוע הנזק חברת הביטוח תחזיר את הדירה למצב שבו היא הייתה לפני אירוע הנזק.

אומנם לא הייתה בישראל רעידת אדמה בקנה מידה הרסני כבר הרבה שנים אך אסור להיות שאננים וחשוב לזכור שישראל ממוקמת במקום בעל סיכון גבוה מבחינה גאולוגית. ביטוח רעידת אדמה מבטיח לבעל הנכס שקט נפשי למצב בו חס וחלילה הבית יתמוטט כתוצאה מרעידת אדמה חמורה או יינזק בצורה חמורה. 

נזקי צנרת הם אחד הנזקים השכיחים ביותר בביטוח הדירה. הצנרת בביתנו מתבלה כמו כל דבר ולעיתים חלה התבקעות או נזילה בצינור המחייבת טיפול של שרברב. 

בביטוח הדירה ישנם 3 אפשריות למבוטח לבחירה:

  1. לוותר על כיסוי ביטוח נזקי מים וצנרת
  2. לרכוש כיסוי שרברב אשר נשלח מטעם חברת הביטוח (בעלות מופחתת)
  3. לרכוש כיסוי שרברב פרטי אשר המבוטח בוחר לעצמו (אופציה יקרה אך עדיפה יותר)

נזקי סופת רעמים יכולים לגרום להמון נזק. לדוגמה, פגיעת ברק ברשת החשמל הביתית יכולה לגרום לקלקול מיידי של כל מכשירי החשמל הביתיים. 

אם חס וחלילה מתחוללת הפגנה ממול לביתכם חשוב שתהיו מכוסים שכן לא תדעו אם ינזק רכושכם.

החורף הישראלי לעיתים מפתיע במערכות גשם ברוכות במיוחד אשר לעיתים גורם להצפות ולנזק רב. ביטוח הדירה יכסה נזקים כמו שבירת רעפים כתוצאה מסערה, שבירת חלונות ועוד.

חשוב לדעת שניתן לגרוע או להוסיף כיסויים. לדוגמא אפשר לבקש להוריד את כיסוי רעידת האדמה למבנה ולקבל הנחה עשרות אחוזים בביטוח המבנה. אנו כמובן לא ממליצים זאת אבל חשוב להכיר שאופציה זו קיימת.

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה לדירה מכסה את כל אותם כיסויים שצויינו תחת פרק ביטוח המבנה. במסגרת ביטוח תכולת דירה יש כיסוי עבור הריהוט, ביגוד, מכשירי חשמל, יצירות אמנות, מצלמות ובנוסף כיסוי גם לביטוח תכשיטים.

חשוב לדעת שכאשר רוכשים ביטוח מבנה ותכולה לראשונה יש חישוב מסויים שעל פיו במקרה נזק חברת הביטוח תפצה את המבוטח. כל זאת מוגדר במסגרת פוליסת הדירה התקנית שהוגדרה במשרד האוצר.

בכדי לוודא שסכום הביטוח תואם את המציאות יש להזמין חברת סקרים מיוחדת שמגיע לבית המבוטח ובאמצעות אנשי מקצוע מיומנים לבצע הערכת שווי. את אותו דוח סקר חברות הביטוח מכבדות וכך אין מקום לפרשנויות בקרות הנזק. דו"ח הסקר מתאים בדרך כלל למשך 4 שנות ביטוח והוא מסופק ללא עלות על ידי החברה המבטחת.

ביטוח צד ג דירה

ביטוח צד ג לדירה הינו כיסוי חשוב ביותר. כיסוי זה מעניק למבוטח סכום ביטוח שבו חברת הביטוח תשלם במקומו במקרה של תביעת נזיקין. אנו לומדים שבמדינת ישראל ערכאות בתי המשפט עמוסות מאוד בתביעות נזיקין וזוהי מגמה הולכת וגוברת.

ביטוח צד ג' מכסה מקרים אלו:

כבעלי הדירה כתוצאה משימוש או מהחזקה של הדירה עליכם לדאוג לביטוח צד ג מאחר ואתם חשופים לתביעות של נזקים כלפי צד שלישי. נזקים אלה יכולים להיות לדוגמה:

שריפה שפרצה בבית שלכם וגרמה לנזק לבית השכן. כידוע, אתם מבוטחים על הנזק בביטוח מבנה ותכולה אך מה עם הנזק שנוצר לשכן?

אורח החליק בדירתכם החליק ושבר את האגן. נוצר לו נזק מתמשך והוא מחליט לתבוע אתכם. כיצד ניתן לפצות אותו?

לאחר פיצוץ צינור מים נזלו לבית השכן בדירה שמתחתכם והרסו לו רהיטי עץ ושטיח יקר. בפוליסת ביטוח לדירה תוכלו לתקן את הנזק לדירתכם באמצעות ביטוח נזקי צנרת. אך מי ישלם לשכן על הנזק שנוצר בדירת

התשובות לשאלות אלו הם שחברת הביטוח תכסה נזקים אלה במסגרת סעיף ביטוח צד ג לדירה. לכן, חובה לקחת את חלק זה ברצינות ולוודא שיש סכומי ביטוח מספקים.

ביטוח צד ג' בביטוח דירה מכסה את בעל הפוליסה במצב בו הוא נתבע בבית משפט בגין נזקים שמקורם בדירה

מהו מחיר ביטוח דירה וטיפים שחשוב לדעת:

אל תהססו לשאול אותנו שאלות

למשרדנו נסיון עשיר במציאת הפתרון הביטוחי ואנו עובדים עם רוב חברות הביטוח בישראל. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה.

צרו קשר ואחד מהסוכנים שלנו יחזרו אליכם בהקדם

אתם מוזמנים לקרוא על עוד נושאים רלוונטים:
איך מחשבים סכום ביטוח מבנה דירה – המדריך

איך מחשבים סכום ביטוח מבנה דירה – המדריך

כשאנחנו בונים, רוכשים או שוכרים מבנה מסוים, בין אם זה מבנה מגורים, מבנה עסקי או כל סוג אחר של מבנה,

מהו חוק שכירות הוגנת ומה הקשר לביטוח הדירה?

מהו חוק שכירות הוגנת ומה הקשר לביטוח הדירה?

בשנת 2017, תיקנה כנסת ישראל את חוק שכירות הוגנת משנת 1971. החוק תוקן, בין היתר, בעקבות המחאה החברתית הגדולה בתחילת

לקבלת הצעת מחיר או יעוץ השאירו פרטיכם:
שתפו עם חבריכם!