ביטוח נזקי צנרת הרפורמה החדשה בביטוח הדירה

הרפורמה בביטוח נזקי צנרת

ביטוח נזקי צנרת הוא ללא ספק אחת מנקודות התורפה הבולטות בביטוח הדירה והוא מהווה נקודה כואבת לאלפי מבוטחים אשר נכוו משירות לקוי שהתקבל על ידי השרברבים מטעם חברות הביטוח בישראל.

החל מספטמבר 2017 חלה רפורמת נזקי הצנרת המחייבת את כל חברות הביטוח בישראל לשנות את מנגנון הקיים בכל הנוגע בטיפול בנזקי מים בביטוח הדירה וזאת לאחר שנים של תלונות קשות מול משרדי הממונה על הביטוח במשרד האוצר.

מדוע השירות לא היה איכותי בביטוח נזקי צנרת?

לפני הרפורמה (במצב הקודם) היה תהליך בעייתי ומנוגד אינטרסים מול חברות השרברבים שמונו לטפל בנזקי הצנרת והמים של המבוטחים.

בכל שנה, חברות הביטוח יוצרו הסכמי עבודה שנתיים מול חברות אינסטלציה אשר זכו במכרז., מטבע הדברים החברות הזוכות במכרז הגישו את המחיר הנמוך ביותר ועקב כך, השירות היה בעיתי.

במסגרת הסכמי העבודה חברות הביטוח העבירו תקציב שנתי לתיקון נזקים של המבוטחים ושכר העבודה של האינסטלטורים על בסיס חישוב סטטיסטי והשאירו לחברות אלו את הסמכות המלאה לבצע את התיקונים.

מצב זה היווה בעיה מכיוון שחברות השרברבים הגישו סכומים לא ריאלים בכדי לזכות במכרזי העבודה ואת החיסכון הרגישו בסופו של דבר ציבור המבוטחים אשר קיבלו טיפול של שברברים לא מקצועיים, טיפול לא ראוי, חומרי עבודה זולים לתיקון הנזקים ועוד.

 את הבעיה הזאת באה לתקן הרפורמה לביטוח נזקי צנרת

כיום, באופן חסר תקדים נותקה התלות מחברות השרברבים בכל הנוגע להקצאת משאבים. את תהליך התביעה מעתה יבצע המבוטח ישירות מול חברת הביטוח.

במסגרת הרפורמה, בשעת נזק המבוטח יוכל להיכנס לאתר האינטרנט של החברה ולבחור שרברב מתוך רשימה של אינסטלטורים באזור מגוריו. רשימה זו תתעדכן מעת לעת. בתוך רשימת השרברבים יופיע דירוג של מקצועיות ושביעות רצון של הצרכנים מהשרברב. בנוסף, הוגדר תקן שירות בחוזר של משרד האוצר שמחייב שרברבים להגיע לבית המבוטוח ללא איחורים וסוף סוף הגדיר את נורמת השירות. לקריאה נוספת של חוזר משרד האוצר לחצו פה:

אילו אפשרויות עומדות בפני מבוטח ברכישת סעיף נזקי מים בפוליסת ביטוח מבנה הדירה:

בפני המבוטח 3 אפשרויות הניתנות לבחירתו בביטוח נזקי הצנרת:

  1. לוותר כלל על כיסוי נזקי צנרת – אופציה זו אמנם תחסוך לכם כמה מאות שקלים אך היא איננה מומצלת מאחר ונזקי צנרת הינם גורמי הנזק השכיחים ביותר שמתרחשים בבית.
  2. כיסוי של שרברב מטעם חברת הביטוח. תחת אופציה זו (שהיא אופצית ברירת המחדל של הפוליסה) תוכלו לבחור שרברב מתוך רשימת שרברים של חברת הביטוח. יש לזכור תמיד שאינטרס שרברים אלו כפול מאחר והם שומרים על אינטרס חברת הביטוח ונמנעים מ- "לנפח הוצאות"
  3. כיסוי שרברב פרטי – (האופציה המומלצת ביותר):  אופציה זו נותנת למבוטח בעת קרות הנזק אפשרות להזמין כל שרברב שיבקש על מנת לתקן את הנזק.  אופציה זו יקרה לרכישה ויש לה השתתפות עצמית יותר גבוהה מאופציית שרברב מטעם חברת הביטוח. ברכישת סעיף זה המבוטח מבטיח לעצמו טיפול מקצועי מאיש מקצוע שהוא סומך עליו.

בכל שאלה נוספת נשמח לעמוד לרשותכם.

 

השארת תגובה