ביטוח דירה

ביטוח דירה

הבית שלכם הוא כנראה הנכס החשוב ביותר בחייכם, המקום שאתם חוזרים אליו בסוף היום ומהווה עבורכם נחמה. ביטוח דירה היא הדרך האידיאלית לשמור עליו בפני כל צרה שתבוא. בין אם אתם מבטחים את הדירה בביטוח מבנה למשכנתא הנדרש ע"י הבנק או שאתם רק רוצים שקט נפשי ומחפשים ביטוח מבנה או ביטוח תכולה, המידע הבא יעזור לכם מאוד.

תפריט לניווט מהיר:
ביטוח דירה | ביטוח מבנה | נזקים שכיחים | ביטוח תכולה | ביטוח צד ג' דירה | מחיר ביטוח דירה | צרו קשר לקבלת הצעה

ביטוח נכס בנוי ממספר פרקים שונים. בכל חלק ניתן לשנות ולהוריד או להוסיף כיסויים. כדאי שתדעו איך הפוליסה בנויה כדי שתוכלו לדעת איך לבחור כיסוי אידיאלי בשבילכם.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הדירה מכסה נזקים לקירות הבית, הרצפה, התקרה ולמעשה את כל הדירה עצמה כולל את החלקים המחוברים אליה כמו דלתות, מתקני אינסטלציה ועוד. ביטוח המבנה מחושב לפי גודל הנכס, גיל המבנה ואיכות הבניה.

ביטוח בנה - כיסוי לנזקי אש, מזג אויר, רעידת אדמה.

כעת נותר לשאול, מה כולל ביטוח מבנה? אילו נזקים בכיסוי? ריכזנו בפניכם את הנזקים הכי שכיחים שעלולים לגרום להפעלת פוליסת דירה:

נזק אש מכוסה במסגרת ביטוח מבנה לדירה

נזקי שריפה עשן ופיצוץ

ביטוח רעידת אדמה מכוסה במסגרת ביטוח מבנה בביטוח דירה

ביטוח רעידת אדמה

נזקי סערה, ברקים ורעמים מכוסים במסגרת ביטוח מבנה בביטוח הדירה

נזק מברקים או רעמים

נזק למבנה כתוצאה מפרעות מהומות והפגנות הינו כיסוי אחד מרבים המכוסים במסגרת ביטוח המבנה בביטוח דירה

נזקי פרעות ומהומות

ביטוח דירה / ביטוח מבנה דירה / ביטוח ועד בית מכסה בין היתר נזקי צנרת

נזקי מים והתבקעות צנרת

ביטוח נזקי מים , נזקי סערה ושטפונות הם חלק מהכיסויים בביטוח דירה / ביטוח מבנה דירה

נזקי שטפון גשם ברד ושלג

חשוב לדעת שניתן לגרוע או להוסיף כיסויים. לדוגמא אפשר לבקש להוריד את כיסוי רעידת האדמה למבנה ולקבל הנחה עשרות אחוזים בביטוח המבנה. אנו כמובן לא ממליצים זאת אבל חשוב להכיר שאופציה זו קיימת.

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה לדירה מכסה את כל אותם כיסויים שצויינו תחת פרק ביטוח המבנה. במסגרת ביטוח תכולת דירה יש כיסוי עבור הריהוט, ביגוד, מכשירי חשמל, יצירות אמנות, מצלמות ובנוסף כיסוי גם לביטוח תכשיטים.

ביטוח תכולה | ביטוח נכס | ביטוח דירה

חשוב לדעת שכאשר רוכשים ביטוח מבנה ותכולה לראשונה יש חישוב מסויים שעל פיו במקרה נזק חברת הביטוח תפצה את המבוטח. כל זאת מוגדר במסגרת פוליסת הדירה התקנית שהוגדרה במשרד האוצר.

בכדי לוודא שסכום הביטוח תואם את המציאות יש להזמין חברת סקרים מיוחדת שמגיע לבית המבוטח ובאמצעות אנשי מקצוע מיומנים לבצע הערכת שווי. את אותו דוח סקר חברות הביטוח מכבדות וכך אין מקום לפרשנויות בקרות הנזק. דו"ח הסקר מתאים בדרך כלל למשך 4 שנות ביטוח והוא מסופק ללא עלות על ידי החברה המבטחת.

במסגרת ביטוח תכשיטים - ביטוח תכולה תוכלו לקבל פיצוי עבור גניבה / שוד או פריצה לביתכם עבור התכשיטים שאבדו.

ביטוח צד ג דירה

ביטוח צד ג לדירה הינו כיסוי שאסור להקל בו ראש. כיסוי זה מעניק למבוטח סכום ביטוח שבו חברת הביטוח תשלם במקומו במקרה של תביעת נזיקין. אנו לומדים שבמדינת ישראל ערכאות בתי המשפט עמוסות מאוד בתביעות נזיקין וזוהי מגמה הולכת וגוברת.

ביטוח צד ג' בביטוח דירה מכסה את בעל הפוליסה במצב בו הוא נתבע בבית משפט בגין נזקים שמקורם בדירה

כבעלי הדירה כתוצאה משימוש או מהחזקה של הדירה עליכם לדאוג לביטוח צד ג מאחר ואתם חשופים לתביעות של נזקים כלפי צד שלישי. נזקים אלה יכולים להיות לדוגמא:

נזק אש מכוסה במסגרת ביטוח מבנה לדירה

שריפה

  • שריפה שפרצה בבית שלכם וגרמה לנזק לבית השכן. כידוע, אתם מבוטחים על הנזק בביטוח מבנה ותכולה אך מה עם הנזק שנוצר לשכן?
במסגת ביטוח מבנה / ביטוח בית ישנו כיסוי עבור נזקים שמקורם בצנרת הבית

פיצוץ צינור

  • לאחר פיצוץ צינור מים נזלו לבית השכן בדירה שמתחתכם והרסו לו רהיטי עץ ושטיח יקר. בפוליסת ביטוח לדירה תוכלו לתקן את הנזק לדירתכם באמצעות ביטוח נזקי צנרת. אך מי ישלם לשכן על הנזק שנוצר בדירתו?
ביטוח צד ג' לאורחים מכסה תביעות כנגד בעל הנכס בגין רשלנות נזיקית

נזק לאורחים

  • אורח החליק בדירתכם החליק ושבר את האגן. נוצר לו נזק מתמשך והוא מחליט לתבוע אתכם. כיצד ניתן לפצות אותו?

התשובות לשאלות אלו הם שחברת הביטוח תכסה נזקים אלה במסגרת סעיף ביטוח צד ג לדירה. לכן, חובה לקחת את חלק זה ברצינות ולוודא שיש סכומי ביטוח מספקים.

מהו מחיר ביטוח דירה וטיפים שחשוב לדעת

לחצו על הטקסט בכדי לקרוא יותר:

השוואת "תפוחים אל תפוחים"
הטיפ החשוב ביותר שאנו יכולים לתת לכם לגבי השוואת מחירים בביטוח הדירה ובאופן כללי כאשר רוצים להשוות מחירים בין מוצרים או שירותים – עליכם להשוות תפוחים לתפוחים. למה הכוונה?
להכיר את אופן חישוב הפרמיה
ניתן לכם דוגמאות באמצעות חישובים פשוטים: נכון להיום ביטוח המבנה מחושב לפי סכום של 5000-7500 ₪ למ"ר. לדג' סכום לביטוח מבנה של דירה קטנה בת 50 מ"ר בסטנדט בינוני יחושב כדלקמן: 50 מ"ר כפול 6,000 ₪ למ"ר = 300,000 ₪ סוכן א' יכול לחשב את הסכום במחיר 5,000 ₪ למטר וכך סכומי הביטוח יהיו 50 כפול 5000 = 250,000 ₪ בדוגמא זו ניתן לראות שיש הפרש של 50,000 ₪ בעלות המבנה. דבר זה כמובן משפיע באופן משמעותי על המחיר. כאשר מדובר בבתים גדולים אפשר להגיע להפרש של מאות אלפי שקלים.
בדיקה של איכות וכמות הכיסויים
כאשר אתם פונים לסוכני ביטוח לשקול הצעות מחיר עליכם לוודא שאתם משווים לא רק את המחיר אלא גם את איכות וכמות הכיסויים. רבות ראינו שעל ידי חישוב סכומים ביטוח יותר נמוכים ניתן לתת תחושה של עסקה יותר טובה ללקוח אך בפועל לא זה המצב.

אל תהססו לשאול אותנו שאלות

למשרדנו נסיון עשיר במציאת הפתרון הביטוחי ואנו עובדים עם רוב חברות הביטוח במשק.אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה.

השאירו פרטים ואחד מסוכנינו יחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

אני מאשר משלוח חומר שיווקי ומאשר את תנאי השימוש באתר