ביטוח שיפוץ בית

ביטוח שיפוץ בית

מתכננים לשפץ את הבית? חשוב מאוד שתכירו את הכללים הבאים בכדי שלא תחשפו לתביעות ונזקים של מאות אלפי שקלים.

שיפוץ בית הוא עסק יקר. קניית חומרי הגלם, מתקני האינסטלציה, עבודות החשמל, שכר עבודה לעובדים וקבלני המשנה. כל אלו מכניסות עשרות אלפי משקי בית בישראל להוצאות משמעותיות. עקב זאת, קל לזנוח ולדלג על רכישת ביטוח מיוחד לעבודות בבית. לפני שאתם בוחרים לוותר על הרעיון חשוב שתדעו שביטוח עבודות שיפוץ בביתכם יכול למנוע מכם הוצאות לא צפויות של מליוני שקלים.

מה מכסה ביטוח עבודות שיפוץ?

painter-2247395_1280

ביטוח רכוש וחומרי עבודה

ביטוח צד ג' לבית משותף - מכסה נזק לגוף ורכוש של של אורחים שנפצעו בשטח המשותף בבנין

ביטוח צד ג' לשיפוץ הבית

תאונת אורחים - ביטוח צד ג' לועד הבית

ביטוח חבות מעבידים לעבודות שיפוץ

ביטוח רכוש וחומרי עבודה בשיפוץ בית

  • ביטוח לחומרי הבניה, ציוד שנרכש כמו קרמיקה, מתקני אינסטלציה ועוד
  • ביטוח לנכס עליו עובדים - נזק לדירה, שריפה שפרצה כתוצאה מהתרשלות קבלני המשנה וכד' מכוסים במסגרת ביטוח שיפוצים
  • פינוי הריסות
  • כיסוי למבני עזר
  • נזק לרכוש סמוך
  • ביטוח צד ג'
  • ביטוח חבות מעבידים

 

screwdriver-1008970_1280

ביטוח צד ג' שיפוץ בית

מדוע צריך ביטוח צד ג' לשיפוץ הבית והאם פוליסת ביטוח הדירה שרכשנו לפני השיפוץ מספיקה?  התשובה היא לא!. פוליסת צד ג' של ביטוח הדירה מכסה נזקים לצד ג' עקב שימוש רגיל וסביר בנכס המבוטח. עם זאת, ביטוח הדירה מחריג נזקים אשר מקורם בשיפוץ הבית מאחר שברגע שנכנסים להליך של שיפוץ חברת הביטוח נכנסת לסיכונים מהותיים אשר אינם חישבו מראש.

ביטוח זה נותן כיסוי כלפי השכנים ויתר הסביבה הקרובה אל המבוטח. לדוגמא - קורת עץ שנפלה לרחוב ופגעה בהולך רגל., שריפת הדירה בעקבות עבודות השיפוץ וגרימת נזק לדירת השכנים, כל אלו מכוסים במסגרת צד ג' לעבודות השיפוץ.

במהלך עבודות שיפוץ יש שימוש בכלי עבודה מסוכנים, חומרי עבודה, פועלים רבים ממספר קבלני משנה וכד'. לכן כיסוי זה הוא מהחשובים ביותר.

ביטוח חבות מעבידים לקבלני משנה בשיפוץ או בניית הדירה

לאחרונה אנו שומעים על אין ספור סיפורים בהם עובדים נפצעו במהלך עבודתם. מעבר לצער שיש בפגיעת העובד, למזמין העבודה יש אחריות נזיקית כלפי הלקוח. פציעה של עובד במהלך עבודתו יכולה לחשוף את את מזמין העבודה לתביעות של מליוני שקלים. בנוסף,במסגרת שיפוץ הבית ישנם המון עובדים שונים המסתובבים בשטח העבודה. לא ניתן להבטיח שלכל אחד מהעובדים שעובדים בנכס יש ביטוח מהמעסיק שלו.

woman-1484279_1280

ביטוח חבות מעבידים בנייה או שיפוץ של בית הכרחי מכיוון שבעת השיפוץ לרוב יש יותר בעל מקצוע אחד ויש מספר קבלני משנה, אנסטלציה, חשמל.

עלות ביטוח שיפוצים נגזרת מכמה גורמים:

  • סוג הפרויייקט - האם עבודות שיפוץ סטנדרטיות או שמא יש הריסה של חלקים מהמבנה, הריסת קירות תומכים וכד'.
  • שווי העבודות - מה עלות החומרים שנרכשו לדג' מתקני אינסטלציה, אריחים וריצוף, ריהוט וכד' + עלות העבודות ושווי של שעות העבודה.
  • משך זמן הפרויקט - ככל - ככל שהפרוייקט יותר ארוך כך גם הפרמיה עולה בהתאמה.

ביטוח עבודות שיפוץ סטנדרטי מכסה תקופה אורכה ולפעמים פי שניים או שלושה יותר מזמן הנחוץ למבוטח אך אין זה דבר רע משום שלאור שנים של ניסיון בענף זה למדנו שקבלנים הרבה פעמים אינם מסיימים את עבודת בזמן.

ביטוח קבלנים נותן אורך רוח לבעל הנכס לסיים את הפרויקט.

 

לקבלת הצעה לביטוח שיפוצים בבית נשמח אם תיצרו איתנו קשר.