ביטוח מכשירי חשמל – כל מה שצריך לדעת

ביטוח מוצרי חשמל – מה מכסה?

ביטוח מכשירי חשמל נולד בעקבות צורך של הציבור לקבל פתרון לקלקולים שגרתיים למוצרי החשמל הביתיים אשר הכיסוי עבורם מוחרג במסגרת ביטוח הדירה הסטנדרטי. איך מבטחים אותם וכמה זה עולה? כל זאת במאמר הבא.

 

ביטוח מכשירי חשמל ביתיים או כתב שירות לתיקון מוצרי חשמל, מהי ההגדרה הנכונה?

חשוב להכיר שההגדרה "ביטוח מוצרי חשמל" היא איננה מדויקת. בכדי שכיסוי מסויים יקרא "ביטוח" עליו לעמוד בדרישות החוק כמבטח. למעשה ההגדרה הנכונה יותר היא "כתב שירות לתיקון מוצרי חשמל". הציבור נוהג עדין לקרוא לשירות בשם ביטוח מכיוון שעד לאחרונה הוא היה מוצע כחלק מפוליסת ביטוח הדירה על ידי חלק מחברות הביטוח בישראל.

האם ביטוח דירה מכסה תיקון מכשירי חשמל?

טעות נפוצה של מבוטחים היא להסיק ולחשוב שביטוח תכולת הדירה מכסה הוצאות עבור קלקול למוצרי החשמל הביתיים ההפך הוא הנכון.
ביטוח הדירה מכסה נזקים מקריים אשר אינם ניתן לחזות ומחריג קלקול של מנועים ורכיבים אלקטרוניים.
ביטוח דירה מכסה שריפה, פיצוץ, נזקי עשן, נזקי מים וטבע לתכולת הבית ומכשירי החשמל בניהם.
לכן, ביצוע ביטוח מסוג זה עושה למעשה ״חצי עבודה״. בכדי לפתור את בעיה זו רצוי לרכוש כיסוי מיוחד של ביטוח מכשירי חשמל. שירות זה הוא למעשה בהגדרתו כתב שירות ולא ביטוח מאחר ומתבצע על ידי חברה חיצונית (לא חברת ביטוח)

מדוע לא ניתן לבטח יותר את מכשירי החשמל דרך פוליסת הדירה?

עד לא מזמן חברות הביטוח היו כוללות את כיסוי זה במסגרת פוליסת הדירה ותכולתה. לעיתים בתוספת תשלום ולפעמים כהטבה. דבר זה יצר מצב בו לא היו פוליסות ביטוח דירה הומוגניות בשוק הביטוח הישראלי. כאשר צרכן היה מבקש להשוות כיסוים ביטוחיים מול הצעה של חברה אחרת, היה קשה להשוות דבר בדבר.
לכן נוצרה לאחרונה רפורמה על ידי משרד האוצר שחייבה את חברות הביטוח להפסיק למכור פוליסות ביטוח דירה עם כיסוי לביטוח מכשירי חשמל. צעד זה חיובי מצד אחד כי הוא מעודד צרכנות נבונה ומצד שני, יצר מצב בו אלפי מבוטחים שהיה להם כתב שירות לביטוח מכשירי חשמל נותרו חשופים.

הפתרון: רכישת כתב שירות לתיקון מכשירי חשמל מחוץ לפוליסת ביטוח הדירה

רכישת מנוי לכתב שירות לתיקון מכשירי חשמל נותן מענה מקיף ושל 360 מעלות לקלקולים שכיחים למוצרים הביתיים. באמצעות חברות הנותנות שירות תיקונים ניתן לפתור בעיה זו ולספק למבוטחים שירות במחיר סביר וללא כל תלות בחברות הביטוח.

מה כולל ביטוח מכשירי חשמל

קלקולים שאותם חברת הביטוח מחריגה בביטוח תכולת הדירה.
כל שעל המנוי לעשות זה להתקשר לספק השירות ולהזמין טכנאי. מרגע שנפתחת קריאת שירות אצל ספק השירות בדרך כלל מגיע טכנאי תוך 24 שעות מדיווחים שקיבלנו.
שירות זה נותן מענה לקלקולים לכל המכשירים הביתיים שבד"כ מצויים בכל משק בית בישראל כמו מערכות מיזוג אויר (מילוי גז, תיקון מדחס, קלקול כרטיס אלקטרוני ועוד..) מכונת כביסה ומייבש (מנוע, משאבת מים וכד). מקררים, טלויזיות חכמות (סמארט), מדיח כלים ועוד.ביטוח מכשירי חשמל יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה.

רשימת המוצרים שניתנים לבטח בביטוח מכשירי חשמל:

– מקררים, מקפיאים ומתקני קירור
– מערכות מיזוג אויר, מזגני אינוורטר, מזגנים 1 כ"ס
– מערכות מולטימדיה, dvd, vcr ומערכות קולנוע ביתיים
– טלויזיות דור חדש, טכנולוגית פלסמה, לד וטלויזיות ענק 60 אינצ'.
– מכונות ומייבשי כביסה
– תנור אפיה ומתקני מטבח כמו כיריים חשמליים
– מוצרים נוספים

פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר

תגובה אחת
  1. insurance הגב

    מאמר מעניין

השארת תגובה