בשנים האחרונות אנו רואים טרנד הולך וגובר של בעלי חיות מחמד אשר בוחרים לבטח את הכלבים והחתולים שלהם. טרנד זה החל בחו"ל ותופס תאוצה בישראל. ביטוח לחיות מחמד נועד לתת מענה לבעיה אמיתית – ההוצאות גבוהות ולא מתוכננות שיכולות לקרות כתוצאה מאירועים בלתי צפויים לכלב או החתול.

חיית המחמד הביתית כבר מזמן הפכה להיות חלק מהמשפחה ולכן, מדוע לא לבטח את הכלב או את החתול כפי שנבטח את ילדנו? מה כולל ביטוח חיות מחמד? כל זאת במאמר הבא.

ביטוח לכלב ולחתול נועד לחסוך לכם הוצאות משמעותיות בכל אותן מקרים פחות נעימים בחיי חיית המחמד. הביטוח מתחלק לשלושה פרקים עיקריים. ביטוח בריאות, ביטוח חיים וצד ג'.

ביטוח בריאות לכלב

ביטוח לכלב

בכל הנוגע להוצאות רפואיות, כאשר אנו מאמצים למשפחתנו חבר שעיר זנב אנחנו בדרך כלל מבצעים מנוי אצל ווטרינר לטיפולים השותפים המחייבים. אותם מנויים אצל ווטרינרים כוללים בדרך כלל סל טיפולים שכולל בתוכו זריקת כלבת, תולעת הפארק וכד'. מנוי זה עולה כמה מאות שקלים לשנה ולרוב כולל ביקורים ב"חינם" אצל ווטרינר למטרות יעוץ כאלה ואחרות. הבעיה מתחילה שחיית המחמד חולה, במצב זה עלינו לפתוח את הארנק ולגלות שה"מנוי" של ווטרינר לא מכסה טיפול תרופתי, בדיקות הדמיה ניתוחים ואשפוזים. עקב זאת ישנם הוצאות גבוהות מאוד שיכולות להגיע לעיתים ל10,000-15,000 ש"ח.

ביטוח הוצאות רפואיות לכלב מנתק את בעל הכלב מהוצאות האלה. ברגע שיש פוליסה לביטוח הכלב, ההוצאות עוברות לחברת הביטוח. כל שעליכם לעשות זה להעביר את הקבלות עבור הטיפולים של הווטרינר לחברת הביטוח ומקבלים החזר בניכוי השתתפות עצמית הנקובה בפוליסה.

טובת הכלב היא הכי חשובה

למה זה טוב? לצערנו לחיות המחמד אין ביטוח בריאות ממלכתי המסובסד כל ידי המדינה. לעיתים ההוצאות כלכך כבדות לנו שאנו נמנעים מלתת טיפול מקסימלי. לדוגמא, הכלב עם כאבים וצליעה – במקום לנתח אותו אפשר לבחור בטיפול משכחי כאבים לאורך כל חיי הכלב. פוליסת ביטוח לחיות מחמד נותנת לנו מענה מושלם כי כשמדובר בחברים הכי טובים שלנו אנחנו ניתן את הטיפול המקסימלי.

ביטוח צד ג לנשיכת כלב

לצערנו יש מקרים לא נעימים בהם הכלב נושך אדם או כלב אחר. כאשר אירוע זה קורה, בעל הכלב חשוף לתביעות של מאות אלפי שקלים. כולנו קראנו עיתונים או ששמענו על מקרים דומים ממכרים שלנו.

לבעל הכלב יש אחריות חוקית כלפי הניזוקים. ביטוח צד שלישי לכלב שלכם מבטיח שאם אירוע זה יקרה אתם תהיו מכוסים. במסגרת הפוליסה לביטוח חיות מחמד ברגע שמוגשת תביעה כזאת כנגד המבוטח, חברת הביטוח תשלם את סכום שנפסק כנגד בעל הכלב הנושך ותשלם במקומו. סכום הביטוח אותו חברת הביטוח תשלם נקרא "גבול אחריות לצד ג'"

ביטוח חיים לחתול ולכלב

זו לא סיבה לבצע ביטוח לכלב או לחתול שאתם אוהבים אבל חשוב להכיר שגם כיסוי זה קיים. ברגע שחס וחלילה יש מוות מתאונה, בעל חיית המחמד זכאי לקבל פיצוי כספי. בפוליסת ביטוח לחיות מחמד ישנו חלוקת פיצוי שונה בית חיית מחמד גזעית וחיית מחמד שאינה גזעית.

 

למי מיועד הביטוח?

הפוליסה מיועדת לכלבים וחתולים בגיל 4 חודשים ועד גיל 8. כמובן שבמידה וחיית המחמד התחילה ביטוח לפני גיל 8 ניתן להמשיך ולבטח אך זה כפוף להחלטת חברת הביטוח.

הפוליסה מיועדת לכל סוגי הכלבים והחתולים מלבד כלבים שנחשבים כגזע מסוכן

איפה ניתן לבטח?

המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד מתמחה בביטוח חיות בעלי חיים. החברה מבטחת כלבים, חתולים וסוסים.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח חיות מחמד היכנסו לקישור הבא:

השארת תגובה